Podsumowanie roku. Planowanie Nowego Roku

Jeśli nie zrobiłeś jeszcze podsumowania roku, to popełniłeś

zasadniczy błąd. Musisz to szybko naprawić.

Dlaczego to jest tak ważne? Ponieważ budujesz siebie – jak dom, a każdy element jest istotny do własnej integracji i realizowania siebie.

Wielu osobom wydaje się, że osiągnęły sukces, bo inni mówią o nich nieustannie, a one mają z tego materialne profity. One jednak zagubiły inne wymiary siebie. Sukces jest bowiem wielowymiarowy – jak alfabet – musi mieć w sobie wszystkie litery i ich głębię znaczeń. Musisz więc także siebie pozbierać, każdy rok twego życia, a szczególnie ten, który właśnie minął. Wtedy stanie się całością twego doświadczenia.

Dziś więc czeka cię podsumowanie roku oraz wytyczenie planów na kolejny. W twoim podsumowaniu nie może zabraknąć zarówno sukcesów, ale przede wszystkim porażek i problemów, które napotkałeś i ominąłeś, zamiast je rozwiązać. Stąd właśnie musisz je opisać w odpowiedni sposób: co ci przyniosły, jak się czułeś z ich powodu i dlaczego jesteś wdzięczny za obydwa rodzaje doświadczeń. Życie to bowiem lekcje, jak w szkole. Jeśli ich się uczysz, nie musisz ich powtarzać kolejny raz. Inaczej wracają jak czkawka. Napisz też, że niezależnie od porażek i tak akceptujesz i kochasz siebie, bo inaczej nie wiesz jak kochać innych. To nie egoizm, to istota miłości. Egoizm – to gdy używasz innych do swoich celów; gdy ich kochasz – pomagasz im i samemu wzrastać.

Na zakończenie twego podsumowania, zrób bilans słowny roku jako całości, pogratuluj sobie, uściśnij siebie, daj sobie jakąś gratyfikację (ale taką, która ci służy na zdrowie i wspomaga twój rozwój i dobrostan, np. chociażby zapisz się na szkolenie „LIDERZY JUTRA”).

Gdy już tego dokonasz, odetchnij głęboko i poczuj satysfakcję. Właśnie „zawiązałeś supełek” lub kokardę, na swojej linii życia i możesz snuć ją dalej.

A więc teraz rozpocznij Nowy Rok od spisania planów / celów oraz koniecznie daty ich realizacji. Spisz jak najwięcej możesz. Pod każdym wpisz – dlaczego to chcesz zrobić, co ci to da? Pamiętaj – każdy cel jest kontynuacją ciebie, kim jesteś i dokąd zmierzasz! Tym razem możesz znowu odpocząć, a potem zacząć je krok po kroku realizować. Masz czas, ponieważ dałeś sobie czas!