LIDERZY JUTRA. Czy jesteś nim, czy dopiero w trakcie stawania się?

Jak napisali recenzenci LIDERZY JUTRA to książka wyjątkowa,
pokazująca, jak ważne jest zrozumienie zarówno ludzi, którzy nas otaczają, miejsc, w których przebywamy, aby dojść do sensu własnych doświadczeń i realizować je w „pracy życia” One bowiem pokazują nam dokładnie, kim się stajemy i dokąd zmierzamy.

Życie każdego człowieka nie jest bowiem przypadkowe i dzieje się samo z siebie, bez wpływu na nas i nasz wewnętrzny rozwój. Zycie jest sensowne, celowe i wiedzie nas do realizowania naszego przeznaczenia, a więc sensu tego, po co żyjemy. Czy zadawałeś sobie kiedykolwiek tego rodzaju pytanie? Większość ludzi do końca życia nie zna na nie odpowiedzi. A dlaczego? Ponieważ nigdy nie poddali refleksji własnego życia. Jeśli tego nie odczytamy i nie zaczniemy za tym podążać, zacznie ono nam przynosić coraz więcej cierpienia, bólu, dramatów oraz nietrafionych relacji, które będziemy zwalczać, nie rozumiejąc zupełnie, że one są po coś – czegoś mamy się z nich nauczyć.

Jak piszę w innym odcinku, podobnie jak i kolejnym blogu na stronie www.wellnesscoachingps.com, jesteśmy generatorami i przetwornikami energii i stąd każdy kontakt z innymi ludźmi wpływa na nas, przynosząc nam lekcje do zrozumienia siebie. Zycie bowiem to nieustanna „Szkoła życia”, w której mamy się nauczyć żyć z innymi w relacjach, miłości, zrozumienia, troski, dzieląc swe dary pomiędzy siebie, z poczuciem sensu i czystych intencji. Inaczej, nieczyste intencje są odbierane przez innych na subtelnych poziomach, tworząc w nich dysonans, a my tymczasem zaczynamy cierpieć. Są to odstępstwa od praw uniwersalnych Kosmosu, a gdy ich nie przestrzegamy, powoduje to w nas ból, cierpienie, a w konsekwencji choroby ciała.

Musimy wrócić do siebie, zacząć odczytywać sens własnych doświadczeń, własne przeznaczenie i uczyć się z lekcji, które otrzymujemy w relacjach z innymi ludźmi. Wtedy one nie będą powracały, a wprost przeciwnie, będziemy stawać się silni, radośni, zintegrowani i spełnieni, rozumiejąc znaczenie życia.