Dobrostan wewnętrzny

Dobrostan nie jest dany raz na zawsze. Jeśli uświadamiamy sobie co znaczy wewnętrzny dobrostan, tym łatwiej nam realizować go w życiu. To jest fundament tworzenia dobrostanu na zewnątrz - zbudowanie wewnętrznego dobrostanu (wellness). 

Niektórzy ludzie fascynują się jakimiś pojęciami i angażują w ich propagowanie, choć tak naprawdę nie zgłębili ich w swoim życiu. Tworzą coś, co nie jest spójne z tym, co wewnątrz nich, dlatego bywa, że ich przedsięwzięcia nie spełniają ich, a nawet po jakimś czasie tracą zainteresowanie nimi. Praca, którą się wykonuje powinna człowieka nieustannie napędzać do przodu, pobudzać pozytywne emcoje, dodawać mocy, aby coś usprawniać. Niemniej musi to byc coś, co łaczy się z tym, co wewnątrz nas, to chce się ujawnić. Jeśli jesteśmy w kontakcie ze sobą - to wtedy osiągamy wewnętrzną harmonię, która staje sie też zewnętrzną harmonią. Inaczej po pewnym czasie realizowania jakiegoś pomysłu i zaangażowania, osoba "wypala się zawodowo", a więc doszła do granic, gdy to co robi już ją nie satysfakcjonuje. Nie była bowiem wewnetrznie spójna z tym, co z niej wołało", aby zostało realizowane w życiu.

Bywa, że w rodzinie jakiś zawód przechodzi z pokolenia na pokolenie. Od najmłodszego wieku rodzice nieustannie przyzwyczajają dzieci do myslenia w takich własnie kategoriach, że będą wykonywac kiedys taki sam zawód.Tak więc dzieci kończą szkoły i studia i zaczynają pracować w tym samym zawodzie. Ale czy my mamy byc czyjąś "kalką", czy kopią? Każdy przeciez jest unikalny - jak nasienie rośliny i nigdy nie jest taki sam jak ktokolwiek inny. Gdy taka osoba odkryje swoje powołanie, juz w krótkim czasie zaczyna przeżywac bolesne rozczarowanie, że zmarnowała czas na coś, czego nie lubi, nie chce, nie potrzebuje.

Jak żyć w harmonii ze sobą? Jak wykonywać pracę, która jest :przedłużeniem nas? naszym sensem i celem, drogą życia, naszym powołaniem? Możesz to tylko zrobić pracując ze mną metodami psychosyntezy.